Atkinsonova dieta
Jedná se o velice striktní omezení příjmu sacharidů, čímž se zabrání vyplavování hormonu inzulínu, který za normálních okolností vždy snižuje hladinu cukru v krvi. Organismus se silně odvodňuje a to způsobí silný pokles váhy. Absencí sacharidů a více či méně vyznačenou ketózou je pocit hladu minimální.

Cyklická ketogenní dieta (CKD)
CKD – cyklická ketogenní dieta, je stav, kdy tělo získává energii pocházející z tuků. Základním principem správně použité a fungující CKD je střídání fáze ketózy, která nás zbavuje po určitou dobu tělesného tuku, a fáze zvýšeného příjmu sacharidů. Tato dieta slibuje udržení svalové hmoty za současného snížení tělesného tuku.

Vysokoproteinová dieta
Vysokoproteinová dieta se od klasické nízkosacharidové diety liší hlavně v příjmu bílkovin, které zajistí „přeorientování" vašeho metabolismu pro vyšší produkci hormonů štítné žlázy. Ty podporují látkovou výměnu a současně přispívají k rychlejšímu a efektivnímu spalování tukových zásob, které se následně uvolňují v energii nutnou k udržení tělesných funkcí. Velkou výhodou je skutečnost, že nedochází ke spalování bílkovin z vaší svalové hmoty a hladina inzulinu je výrazně snižována.

Sacharidová superkompenzace
Prvotním cílem a využitím sacharidové superkompenzace bylo zvýšit výdrž a výkon u vytrvalostních sportovců.
Jedná se o dietu určenou ke zvýšení zásob glykogenu. Principem diety je několikadenní omezení příjmu cukrů ve stravě a současného vytrvalostního tréninku, poté několikadenní zvýšení příjmu cukrů při omezení tréninku.

Paleotická dieta
Paleo strava vychází z genetiky a navazuje na stravování našich předků. Paleo strava může pomoci redukovat vaši váhu, ale jejím primárním účelem není hubnutí, nýbrž zdravý jídelníček založený na historickém vývoji lidského rodu. Základem stravy bylo maso a sběr volně rostoucích bobulí a plodů – to vše s minimální tepelnou úpravou.

Přerušovaný půst (Intermittent Fasting – IF)
Půst je tradičně využíván různými náboženstvími. Řízený IF je potom už jen prodlužování doby bez jídla různými způsoby a využíváním této techniky pro účely hubnutí, léčby nemocí nebo podpory výkonnosti.

Warrior dieta
Jedná se o kontrolované využití schopnosti těla k auto-detoxikaci organismu a benefitů z toho plynoucích. Zakládá se na střídání fáze půstu po dobu 20 hodin a následně fáze přijímání stravy po dobu 4 hodin (v ideálním případě tří racionálních jídel během těchto 4 hodin).

Výživa podle krevních skupin
Tato metoda se zabývá vztahem skladby výživy k jednotlivým krevním skupinám. V podstatě je založena na individualitě každého z nás, projevující se mimo jiné i vztahem k výživě, tedy geneticky danými vlohami. Strava podle krevních skupin působí velmi příznivě na náš organismus. Vyřadíme-li nevhodné potraviny, zmírníme dispozice a vrozenou zátěž našeho těla.